![](https://patrasrollersclub.com/wp-content/uploads/2023/06/Ist-race1-1024x682.jpg)
Σε αγώνα τροχοπέδιλων που έλαβε χώρα την περασμένη Κυριακή στην παραλιακή ζώνη του Βοσπόρου της Κωνσταντινούπολης με διεθνείς συμμετοχές ο αθλητής του ΠΟΤ Χρήστος Σαράντης κατάφερε να πάρει την δεύτερη θέση στην γενική κατάταξη και την πρώτη στην ηλικιακή του κατηγορία.
Ο αγώνας διοργανώθηκε απο τον δήμο της Κωνσταντινούπολης και έλαβαν μέρος 250 αθλητές απο διάφορες χώρες. Ο πατρινός αθλητής με μια δυνατή απόσπαση στα τελευταία χιλιόμετρα του αγώνα κατάφερε να ανέβει στο βάθρο και να βραβευτεί απο τον αντιδήμαρχο αθλητισμού της Πόλης.
Ο πατρινός αθλητής επέστρεψε απο την πόλη εχθές αργά το βράδυ και τον υποδέχθηκε στο αεροδρόμιο της Αθήνας ο πρόεδρος του ΠΟΤ Κος Κριλής Χρήστος.
![](https://patrasrollersclub.com/wp-content/uploads/2023/06/race3-1024x682.jpg)
![](https://patrasrollersclub.com/wp-content/uploads/2023/06/εικόνα_Viber_2023-06-11_16-02-57-058-1024x768.jpg)